• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★

  • Mad God

  • Ride the Eagle

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • In the Clear

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★★★

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Two Distant Strangers

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • You Cannot Kill David Arquette

    ★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★

  • 8:46

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★½

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Residue

    ★★★★

  • Spree

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 6 Underground

    ★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • Watchmen

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Mister America

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • The Field

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★