Kemper has logged 49 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Silence

Silence

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Batman

Batman

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Island

The Island

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Elysium

Elysium

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Twilight Zone: Rod Serling's Lost Classics

Twilight Zone: Rod Serling's Lost Classics

1994
×
Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Batman: Mystery of the Batwoman

Batman: Mystery of the Batwoman

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Thor: Tales of Asgard

Thor: Tales of Asgard

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry