Sort by

kels has logged 203 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
The Fog

The Fog

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Haunt

Haunt

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Nun II

The Nun II

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Nun

The Nun

2018
×
★½
Edit this entry  
03
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
TMNT

TMNT

2007
×
★★★
Edit this entry  
31
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Harvey

Harvey

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cobweb

Cobweb

2023
×
★★★
Edit this entry  
24
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Murder Mystery 2

Murder Mystery 2

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Renfield

Renfield

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Edit this entry  
16
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry