Sort by
  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Variations On A Theme

    ★★★★★

  • boygenius: the film

    ★★★★★

  • Renfield

    ★★★★

  • Clock

    ★★★★½

  • Evil Dead Rise

    ★★★★½

  • Dead Enders

    ★★★★

  • Brooklyn 45

    ★★★★

  • Late Night With the Devil

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★★

  • Daisy Jones & the Six

    ★★★½

  • Cocaine Bear

    ★★★

  • Splinter

    ★★★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • Infinity Pool

    ★★★½

  • Birth/Rebirth

    ★★★

  • There's Something Wrong with the Children

    ★½

  • The Apology

    ★★

  • Adult Swim Yule Log (aka The Fireplace)

    ★★★

  • M3GAN

    ★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★★

  • Disenchanted

    ★★½

  • The English

    ★★★½

  • Talk to Me

    ★★★★

  • Prey for the Devil

    ★★

  • She Said

    ★★★★½

  • Halloween Ends

  • Christmas Bloody Christmas

    ★★

  • Angels

    ★★★½

  • Go to Bed, Raymond

    ★★★

  • Queer for Fear: The History of Queer Horror

    ★★★★

  • Smile

    ★★

  • V/H/S/99

  • Do Revenge

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • Sick

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★★½

  • See How They Run

    ★★★★

  • Diaspora

    ★★★★½

  • The 101 Scariest Horror Movie Moments of All Time

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • Pearl

    ★★★★½

  • Women Talking

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • Terrifier 2

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Aberrance

    ★★

  • Not Okay

    ★★★

  • Orphan: First Kill

    ★★

  • Skinamarink

    ★★

  • The Artifice Girl

    ★★★★★

  • Honor Society

    ★★★½

  • From.Beyond

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Spiderhead

    ★★½

  • Who Invited Them

    ★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Men

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Under the Banner of Heaven

    ★★★★