Sort by

Kelsie 🎃👻🏳️‍🌈 has logged 51 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blonde

Blonde

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
House of Darkness

House of Darkness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
RockNRolla

RockNRolla

2008
×
★½
Edit this entry  
22
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Revenant

The Revenant

2015
×
Edit this entry  
21
Dashcam

Dashcam

2021
×
½
Edit this entry  
21
Knocking

Knocking

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ideal Home

Ideal Home

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Gorky Park

Gorky Park

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Honeymoon

Honeymoon

2014
×
Read the review Edit this entry  
19
Dead Snow

Dead Snow

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Innkeepers

The Innkeepers

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Devil's Knot

Devil's Knot

2013
×
★½
Edit this entry  
19
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Knives and Skin

Knives and Skin

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Tales of Halloween

Tales of Halloween

2015
×
Read the review Edit this entry  
17
House of Wax

House of Wax

2005
×
Read the review Edit this entry  
17
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★
Edit this entry  
17
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pinocchio

Pinocchio

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
Read the review Edit this entry  
12
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★½
Edit this entry  
11
The Cleansing Hour

The Cleansing Hour

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Poltergeist III

Poltergeist III

1988
×
★½
Edit this entry  
10
Poltergeist II: The Other Side

Poltergeist II: The Other Side

1986
×
★★½
Edit this entry  
10
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Gemini

Gemini

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Endless

The Endless

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Hush

Hush

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
Watcher

Watcher

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
TerrorVision

TerrorVision

1986
×
Read the review Edit this entry  
03
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
They Live in the Grey

They Live in the Grey

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★½
Edit this entry