Sort by

Kelsie 🎃👻🏳️‍🌈 has logged 555 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
How to Marry a Millionaire

How to Marry a Millionaire

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
My Life

My Life

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★
Edit this entry  
27
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Heat

Heat

1995
×
★★★
Edit this entry  
26
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Run Sweetheart Run

Run Sweetheart Run

2020
×
★★
Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Suburra

Suburra

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Men

Men

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Bug

Bug

2006
×
★★
Edit this entry  
23
Nanny

Nanny

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
Prince Avalanche

Prince Avalanche

2013
×
Edit this entry  
22
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Little Things

The Little Things

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Cured

The Cured

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Apology

The Apology

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Don Verdean

Don Verdean

2015
×
★★
Edit this entry  
17
The Comedy

The Comedy

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Christmas Bloody Christmas

Christmas Bloody Christmas

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Harbinger

The Harbinger

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Snow Angels

Snow Angels

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
Something in the Dirt

Something in the Dirt

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Benjamin

Benjamin

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Murder Of Meredith

The Murder Of Meredith

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Scream

Scream

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Scream 3

Scream 3

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Back Roads

Back Roads

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Zero

Zero

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry