kelpiez has logged 16 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Marianne and Juliane

Marianne and Juliane

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Repentance

Repentance

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Apostle

Apostle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ophelia

Ophelia

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Circle

The Circle

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Pooh's Heffalump Movie

Pooh's Heffalump Movie

2005
×
Read the review Edit this entry