• The Matrix Resurrections

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • The Trick

    ★★★½

  • Munich: The Edge of War

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Afterlife of the Party

  • Soul

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • The Hunt

    ★½

  • 365 Days

    ½

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ½

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Aladdin

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Captain Marvel

  • Code Geass: Lelouch of the Re;Surrection

    ★★★

  • The Hole in the Ground

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Apostle

    ★★★½

  • Hold the Dark

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Cam

    ★½

  • Ant-Man and the Wasp

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Us and Them

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

  • Ready Player One

    ★★½

  • Black Panther

    ★★

  • Ophelia

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Bright

    ½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Paddington 2

    ★★★★

  • The Babysitter

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Heartthrob

    ½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • It

    ½

  • Wolf Warrior 2

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • Okja

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★½

  • The Circle

    ½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★