• The Royal Treatment

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • The Unforgivable

  • Love Hard

  • Dune

    ★★★★

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Blue Bayou

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Shapeless

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bad Trip

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • Paper Tiger

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★½

  • South Park: The Pandemic Special

  • Enola Holmes

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • The Lovebirds

  • Hollywood

  • The Half of It

    ★★★★

  • Tigertail

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Mulan

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Nine Days

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Some Kind of Heaven

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Zola

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Cheer

    ★★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Bad Education

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

  • Hustlers

    ★★★★★

  • The King

    ★★★★★

  • Joker

  • The Assistant

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½