Sort by

kellis_ has logged 31 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blonde

Blonde

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rush for Your Life

Rush for Your Life

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Trespassers

Trespassers

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Wizard of Lies

The Wizard of Lies

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
What to Expect When You're Expecting

What to Expect When You're Expecting

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Me Time

Me Time

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nope

Nope

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
They/Them

They/Them

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Moonfall

Moonfall

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Monster-in-Law

Monster-in-Law

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Love in the Villa

Love in the Villa

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
In the Bedroom

In the Bedroom

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry