Sort by

Kelebek 🦇 on break! has logged 33 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Parasite

Parasite

2019
×
Read prior review Edit this entry  
14
Promare

Promare

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Nineteen Eighty-Four

Nineteen Eighty-Four

1984
×
★★½
Edit this entry  
21
Ace Attorney

Ace Attorney

2012
×
★★★½
Edit this entry  
24
Born With It

Born With It

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Promare

Promare

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Star Trek III: The Search for Spock

Star Trek III: The Search for Spock

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kiss of the Rabbit God

Kiss of the Rabbit God

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Little Women

Little Women

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
...And Justice for All

...And Justice for All

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Scarecrow

Scarecrow

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Star Trek: The Motion Picture

Star Trek: The Motion Picture

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry