Keith 🎃🎃🎃🎃🎃 has logged 35 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Stowaway

Stowaway

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Cliffhanger

Cliffhanger

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rachel, Rachel

Rachel, Rachel

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sister of the Groom

Sister of the Groom

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ballsy Girl

Ballsy Girl

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
MadHouse

MadHouse

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
House Party

House Party

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
EuroTrip

EuroTrip

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
So I Married an Axe Murderer

So I Married an Axe Murderer

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ewoks: The Battle for Endor

Ewoks: The Battle for Endor

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Mummy's Hand

The Mummy's Hand

1940
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Invisible Man Returns

The Invisible Man Returns

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Son of Batman

Son of Batman

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Suicide Squad: Hell to Pay

Suicide Squad: Hell to Pay

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Beverly Hills Cop II

Beverly Hills Cop II

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Ewok Adventure

The Ewok Adventure

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Baby Doll

Baby Doll

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Superman: Red Son

Superman: Red Son

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Read the review Edit this entry