Keith 🎃🎃🎃🎃🎃 has logged 314 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
He's All That

He's All That

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
She's All That

She's All That

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Voyagers

Voyagers

2021
×
★★
Edit this entry  
08
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
Edit this entry  
03
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Extreme Movie

Extreme Movie

2008
×
★★
Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★
Edit this entry  
01
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bill Burr: You People Are All The Same

Bill Burr: You People Are All The Same

2012
×
Read the review Edit this entry  
26
Training Day

Training Day

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Grosse Pointe Blank

Grosse Pointe Blank

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Addicted to Love

Addicted to Love

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Safe House

Safe House

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Predator 2

Predator 2

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Volcano

Volcano

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Accepted

Accepted

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dante's Peak

Dante's Peak

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Clerks II

Clerks II

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rat Race

Rat Race

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
American Pie

American Pie

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Great Outdoors

The Great Outdoors

1988
×
★★★½
Edit this entry  
03
Taken 2

Taken 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Showdown in Little Tokyo

Showdown in Little Tokyo

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Crooked House

Crooked House

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dirty Work

Dirty Work

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Toxic Shark

Toxic Shark

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sideways

Sideways

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
How to Beat the High Cost of Living

How to Beat the High Cost of Living

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Beethoven's 2nd

Beethoven's 2nd

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Summer Rental

Summer Rental

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hooking Up

Hooking Up

2020
×
★½
Read the review Edit this entry