Sort by

Keith has logged 346 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lizzie

Lizzie

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
First Match

First Match

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Social Animals

Social Animals

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rampage

Rampage

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Runaways

The Runaways

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Buster's Mal Heart

Buster's Mal Heart

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Into the Forest

Into the Forest

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Say Her Name: The Life and Death of Sandra Bland

Say Her Name: The Life and Death of Sandra Bland

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
ATM

ATM

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
07
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Land of Steady Habits

The Land of Steady Habits

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Gotti

Gotti

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Post

The Post

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Love

Love

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Break-Up

The Break-Up

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Accidental Husband

The Accidental Husband

2008
×
Read the review Edit this entry  
20
The Night Eats the World

The Night Eats the World

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
RBG

RBG

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry