Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Dark Song

A Dark Song

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dual

Dual

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Good Mourning

Good Mourning

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
George Carlin's American Dream

George Carlin's American Dream

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Seed

The Seed

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cold Hell

Cold Hell

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
On the Silver Globe

On the Silver Globe

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
10,000 BC

10,000 BC

2008
×
Read the review Edit this entry  
29
Kedi

Kedi

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
2012

2012

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
CODA

CODA

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zero Days

Zero Days

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
1408

1408

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Small Engine Repair

Small Engine Repair

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
X

X

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
68 Kill

68 Kill

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Studio 666

Studio 666

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Antlers

Antlers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The 39 Steps

The 39 Steps

1935
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cashback

Cashback

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Profile

Profile

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nurse 3-D

Nurse 3-D

2013
×
Read the review Edit this entry  
24
Hotel

Hotel

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry