Sort by
  • Babylon

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • The Good Nurse

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★

  • The Wonder

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Deadpool

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Her

    ★★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • The Avengers

    ★★★½

  • The Social Network

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★

  • Ratatouille

    ★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • American Psycho

    ★★★

  • Fight Club

    ★★★★

  • The Matrix

    ★★★★★

  • The Truman Show

    ★★★★

  • Se7en

    ★★★★

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★

  • Forrest Gump

    ★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★

  • The Shining

    ★★★★★

  • Star Wars

    ★★★★★

  • Taxi Driver

    ★★★★★