Sort by

Keith has logged 64 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
Read prior review Edit this entry  
19
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
How Did They Ever Make a Movie of Facebook?

How Did They Ever Make a Movie of Facebook?

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Anima

Anima

2019
×
Edit this entry  
27
Anima

Anima

2019
×
Edit this entry  
26
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry