• No Time to Die

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Violet Evergarden: The Movie

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • Moral Order

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Hollywood

    ★★★★

  • Sputnik

    ★★★½

  • Unorthodox

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★

  • Spenser Confidential

    ★★

  • The Way Back

    ★★★

  • The Weeknd: After Hours

    ★★★

  • All the Bright Places

    ½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Horse Girl

    ★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Bruno Aleixo's Film

    ★★★★

  • The Forest of Love

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • The Coldest Game

    ★★

  • Tall Girl

    ½

  • Lucy in the Sky

  • Guns Akimbo

    ★★

  • Downton Abbey

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★

  • Endings, Beginnings

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★½

  • The Domain

    ★★★★½

  • The King

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Dogs Barking at Birds

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • The Truth

    ★★★½

  • Variações: Guardian Angel

    ★★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★