Keeker has logged 292 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Walking with Dinosaurs

Walking with Dinosaurs

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
This Is 40

This Is 40

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Harry Hill Movie

The Harry Hill Movie

2013
×
Read the review Edit this entry  
21
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lucan

Lucan

2013
×
★★½
Edit this entry  
18
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sex: My British Job

Sex: My British Job

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Wipers Times

The Wipers Times

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tales from the Crypt

Tales from the Crypt

1972
×
★★★
Edit this entry  
09
Dr. Terror's House of Horrors

Dr. Terror's House of Horrors

1965
×
★★½
Edit this entry  
05
The Creeping Flesh

The Creeping Flesh

1973
×
★★½
Edit this entry  
04
Seduced and Abandoned

Seduced and Abandoned

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Vampire Lovers

The Vampire Lovers

1970
×
★★★
Edit this entry  
03
[REC]³ Genesis

[REC]³ Genesis

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Countess Dracula

Countess Dracula

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Blood on Satan's Claw

The Blood on Satan's Claw

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Asylum

Asylum

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Stake Land

Stake Land

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
And Soon the Darkness

And Soon the Darkness

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
And Now the Screaming Starts!

And Now the Screaming Starts!

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
InRealLife

InRealLife

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Spanking the Monkey

Spanking the Monkey

1994
×
★★★½
Edit this entry  
25
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shutter

Shutter

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Captain Kronos: Vampire Hunter

Captain Kronos: Vampire Hunter

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Horseman

The Horseman

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Bucket of Blood

A Bucket of Blood

1959
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Prophecy

The Prophecy

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Human Centipede 2 (Full Sequence)

The Human Centipede 2 (Full Sequence)

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
08
16 Blocks

16 Blocks

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Sweeney

The Sweeney

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Turbo

Turbo

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Ender's Game

Ender's Game

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Wasting Away

Wasting Away

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Blood Night: The Legend of Mary Hatchet

Blood Night: The Legend of Mary Hatchet

2009
×
Read the review Edit this entry