Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Queen

The Queen

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Town

The Town

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Bubble

The Bubble

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
Dog

Dog

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
King Kong

King Kong

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Dry

The Dry

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Superman Returns

Superman Returns

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Superman II: The Richard Donner Cut

Superman II: The Richard Donner Cut

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Superman

Superman

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Reno 911! The Hunt for QAnon

Reno 911! The Hunt for QAnon

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Australia

Australia

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Knowing

Knowing

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry