• Kingdom: Ashin of the North

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Rurouni Kenshin: The Beginning

  • Rurouni Kenshin: The Final

  • Chernobyl 1986

    ★★

  • Moxie

  • Space Sweepers

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Project Power

  • Work It

  • Double World

    ★★½

  • Peninsula

  • Archive

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★

  • #Alive

  • Feel the Beat

  • Love Wedding Repeat

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Undine

    ★★★

  • Time to Hunt

  • Dracula

    ★★★

  • Cats

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★★

  • Charlie's Angels

  • Holiday in the Wild

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

  • Valhalla

  • Code 8

    ★★

  • The Legend of Tomiris

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★

  • Rambo: Last Blood

  • Tall Girl

  • The Bad Guys: Reign of Chaos

  • Super Me

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • The King

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Thalasso

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Immortal

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Hot Gimmick: Girl Meets Boy

    ★★½

  • The Invincible Dragon

  • Anna

    ★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Hearts and Bones

    ★★★★

  • Shaft

  • Men in Black: International

    ★½

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Matthias & Maxime

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Invisible Life

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • Family Romance, LLC

    ★★★★

  • Alice and the Mayor

    ★★★

  • The Wild Goose Lake

    ★★★

  • Little Joe

    ★★★

  • First Love

    ★★★★½