Sort by

KeatonTarantino has logged 368 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hot Tub Time Machine

Hot Tub Time Machine

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Of Mice and Men

Of Mice and Men

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scrooge

Scrooge

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Prom

The Prom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Great Outdoors

The Great Outdoors

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shrek

Shrek

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Get Smart

Get Smart

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
Read the review Edit this entry  
11
Kingpin

Kingpin

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Book Thief

The Book Thief

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bedtime Stories

Bedtime Stories

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry