Sort by

Keaton has logged 20 entries for films during April 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Atlantic City

Atlantic City

1980
×
★★½
Edit this entry  
27
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Edit this entry  
26
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★½
Edit this entry  
26
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Ballad of Narayama

The Ballad of Narayama

1983
×
★★★★
Edit this entry  
22
Les Biches

Les Biches

1968
×
★★★
Edit this entry  
22
Under the Cherry Moon

Under the Cherry Moon

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Valley of the Bees

The Valley of the Bees

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sink or Swim

Sink or Swim

1990
×
★★★★
Edit this entry  
14
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★
Edit this entry  
13
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Le Cercle Rouge

Le Cercle Rouge

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Seventh Victim

The Seventh Victim

1943
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Blackout

The Blackout

1997
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Tarnished Angels

The Tarnished Angels

1957
×
★★★½
Edit this entry  
05
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★½
Edit this entry  
03
You and the Night

You and the Night

2013
×
★★★½
Edit this entry  
03
Bring Me the Head of Alfredo Garcia

Bring Me the Head of Alfredo Garcia

1974
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Last Metro

The Last Metro

1980
×
★★★★
Edit this entry