Sort by
  • How to Become a Cult Leader

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Last Call: When a Serial Killer Stalked Queer New York

  • Barbie

    ★★★★

  • John Early: Now More Than Ever

    ★★★★★

  • Burden of Proof

  • Asteroid City

    ★★★★½

  • John Mulaney: Baby J

  • Waco: American Apocalypse

  • Money Shot: The Pornhub Story

  • MH370: The Plane That Disappeared

  • Jared from Subway: Catching a Monster

  • Murdaugh Murders: A Southern Scandal

  • Cocaine Bear

    ★★★

  • Pamela, A Love Story

  • The Hatchet Wielding Hitchhiker

  • This Place Rules

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Crime Scene: The Texas Killing Fields

  • Capturing the Killer Nurse

  • Orgasm Inc: The Story of OneTaste

  • Vatican Girl: The Disappearance of Emanuela Orlandi

  • Luckiest Girl Alive

  • Sex, Lies and the College Cult

  • Sins of Our Mother

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • Blonde

    ★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • The Whale

  • Pearl

    ★★★½

  • Women Talking

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • I Just Killed My Dad

  • Trainwreck: Woodstock '99

  • Whitney Cummings: Jokes

  • Nope

    ★★★★

  • Girl in the Picture

  • Persuasion

    ★★

  • Keep Sweet: Pray and Obey

  • Elvis

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

    ★★

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

  • The Batman

    ★★★★

  • Ali Wong: Don Wong

  • Uncharted

  • The Tinder Swindler

  • Navalny

    ★★★½

  • Aziz Ansari: Nightclub Comedian

  • Fresh

    ★★★

  • The Puppet Master: Hunting the Ultimate Conman

  • Scream

    ★★½

  • Crime Scene: The Times Square Killer

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

  • All Too Well: The Short Film

  • House of Gucci

    ★★½

  • Theo Von: Regular People