• WandaVision

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • I Care a Lot

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Little Women

    ★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★½

  • The Platform

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • Ready or Not

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★½

  • Us

    ★★

  • Leaving Neverland

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Bird Box

    ★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • Ocean's Eight

  • Under the Silver Lake

    ★★★

  • Climax

    ★★★★½

  • Ready Player One

  • Love, Simon

  • Annihilation

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Searching

    ★★★

  • Coco

    ★★★½

  • Revenge

    ★★★

  • It

    ★★

  • mother!

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★½

  • Caniba

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Good Time

    ★★★

  • Okja

    ★★★

  • FEUD

    ★★★½

  • Big Little Lies

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★

  • Amanda Knox

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★

  • Suicide Squad

  • Finding Dory

    ★★

  • Hurricane Bianca

    ★½

  • The Neon Demon

    ★★★

  • Raw

    ★★

  • Train to Busan

    ★★★½

  • Don't Breathe

    ★★★

  • Room

    ★★★

  • Carol

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Llamageddon

  • The Invitation

    ★★★

  • The Witch

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Tusk

    ★★

  • The Theory of Everything

    ★★½

  • Nightcrawler

    ★★★

  • Mommy

    ★★★★★

  • It Follows

    ★★★★

  • Creep

    ★★

  • The Lego Movie

    ★★★½