• Spring Breakers

    Spring Breakers

    ★★★★★

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    transcendental

  • Titanic

    Titanic

    ★★★★★

    TITANIC FOREVER

  • Magic Mike XXL

    Magic Mike XXL

    ★★★★

    Jada should have received a Nobel Peace Prize for this

  • 80 for Brady

    80 for Brady

    ★★★

    movies are dreams that you never forget

  • M3GAN

    M3GAN

    ★★½

    In some ways its like the Girls beach house episode

  • Babylon

    Babylon

    ★★★½

    strut it out walk a mile serve it Margot Robbie style

  • The Last Seduction

    The Last Seduction

    ★★½

    Shining achievement in bozo cinema

  • Diabolique

    Diabolique

    ★★½

    Try not to say “werk” challenge (INSTANT FAIL)

  • Orphan: First Kill

    Orphan: First Kill

    ★★★

    Movie event of the year i think

  • Marmaduke

    Marmaduke

    ½

    I feel like I am going to end up on a government watchlist for having seen this movie

  • Out of the Blue

    Out of the Blue

    ★★★★

    Rock & roll can never die

  • Deep Water

    Deep Water

    ★★★

    Cinematic triumph