Sort by

Kenneth has logged 42 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blended

Blended

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
28
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
Read the review Edit this entry  
27
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Love. Bacardi. Boston.

Love. Bacardi. Boston.

2010
×
Read the review Edit this entry  
26
Home Again

Home Again

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
La Cérémonie

La Cérémonie

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Sleepover

The Sleepover

2020
×
★½
Edit this entry  
23
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Beyond the Lights

Beyond the Lights

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
Scary Movie 5

Scary Movie 5

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Something's Gotta Give

Something's Gotta Give

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Edit this entry  
20
Æon Flux

Æon Flux

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Truth About Cats & Dogs

The Truth About Cats & Dogs

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Words on Bathroom Walls

Words on Bathroom Walls

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sleepover

Sleepover

2004
×
★★
Edit this entry  
17
The Secret Life of Bees

The Secret Life of Bees

2008
×
★★½
Edit this entry  
17
Spree

Spree

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Magic Camp

Magic Camp

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sugar & Spice

Sugar & Spice

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
UglyDolls

UglyDolls

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Project X

Project X

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Love & Basketball

Love & Basketball

2000
×
★★★★
Edit this entry  
08
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Host

Host

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Work It

Work It

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Weekend

Weekend

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Demonlover

Demonlover

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Beastly

Beastly

2011
×
Edit this entry