Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Swimming Pool

Swimming Pool

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★
Read prior review Edit this entry  
22
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★
Edit this entry  
17
National Anthem

National Anthem

2023
×
Edit this entry  
17
Frybread Face and Me

Frybread Face and Me

2023
×
Edit this entry  
15
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Playland

Playland

2023
×
Edit this entry  
10
PASSION

PASSION

2008
×
Edit this entry  
10
The Promised Land

The Promised Land

1975
×
Edit this entry  
10
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★
Edit this entry  
05
Operation Fortune: Ruse de Guerre

Operation Fortune: Ruse de Guerre

2023
×
★★
Edit this entry  
01
The Intruder

The Intruder

2004
×
★★★★
Edit this entry  
27
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
Edit this entry  
20
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★
Edit this entry  
19
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Sex and the City 2

Sex and the City 2

2010
×
Edit this entry  
13
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Magic Mike's Last Dance

Magic Mike's Last Dance

2023
×
Edit this entry  
08
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Mule

The Mule

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Sunday Bloody Sunday

Sunday Bloody Sunday

1971
×
★★★
Edit this entry  
04
80 for Brady

80 for Brady

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★
Edit this entry  
01
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★
Edit this entry  
29
Horizon Line

Horizon Line

2020
×
★★
Edit this entry  
28
Vicky Cristina Barcelona

Vicky Cristina Barcelona

2008
×
★★★
Edit this entry  
27
Passages

Passages

2023
×
Edit this entry  
26
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★
Edit this entry  
26
Eileen

Eileen

2023
×
Edit this entry  
25
Missing

Missing

2023
×
★★★
Edit this entry  
25
Divinity

Divinity

2023
×
Edit this entry  
25
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
Edit this entry  
25
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
Edit this entry  
25
Cat Person

Cat Person

2023
×
Edit this entry  
24
Polite Society

Polite Society

2023
×
Edit this entry  
23
Giant

Giant

1956
×
★★★★
Edit this entry  
17
Coffy

Coffy

1973
×
★★★½
Edit this entry  
17
Corsage

Corsage

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Wild Bunch

The Wild Bunch

1969
×
★★★
Edit this entry  
12
Plane

Plane

2023
×
★★
Edit this entry  
11
Without You I'm Nothing

Without You I'm Nothing

1990
×
Edit this entry  
10
The Wounded Man

The Wounded Man

1983
×
★★★½
Edit this entry  
09
A Room with a View

A Room with a View

1985
×
★★★★
Edit this entry  
05
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★
Edit this entry