Sort by
  • The Color Purple

  • Thanksgiving

  • Leave the World Behind

  • The Exorcist: Believer

  • Totally Killer

  • Radical Wolfe

  • Solo

  • American Fiction

  • Origin

  • The Nun II

  • Coup de Chance

  • The Killer

  • Maestro

  • All of Us Strangers

  • Poor Things

  • NYAD

  • Saltburn

  • The Holdovers

  • Red, White & Royal Blue

  • Oppenheimer

  • Barbie

  • No Hard Feelings

  • The Taste of Things

  • Fallen Leaves

  • Asteroid City

  • Anatomy of a Fall

  • May December

  • Killers of the Flower Moon

  • The Zone of Interest

  • The Sweet East

  • Beau Is Afraid

  • The Super Mario Bros. Movie

  • Joy Ride

  • Bottoms

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

  • Scream VI

  • Afire

  • Cocaine Bear

    ★★½

  • The Teachers’ Lounge

  • The Adults

  • Reality

  • She Came to Me

  • Knock at the Cabin

  • Passages

  • Rotting in the Sun

  • You Hurt My Feelings

  • Cat Person

  • Eileen

  • Theater Camp

  • Fair Play

  • M3GAN

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Falling for Christmas

    ★½

  • Hellraiser

    ★★★

  • Hocus Pocus 2

  • The Good Nurse

    ★★½

  • The Menu

  • How to Blow Up a Pipeline

  • Glass Onion

    ★★

  • The Fabelmans

    ★★½

  • Winter Boy

  • See How They Run

  • Ticket to Paradise

    ★★

  • Bros

  • Blonde

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★½

  • The Whale

    ★★½

  • Master Gardener

  • Lady Chatterley's Lover

    ★★

  • Women Talking

    ★★½

  • Bones and All