mais🦇 has logged 37 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Guinea Pig: Devil's Experiment

Guinea Pig: Devil's Experiment

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Sea of Trees

The Sea of Trees

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Dark Side of Porn - Porn Shutdown

The Dark Side of Porn - Porn Shutdown

2005
×
Read the review Edit this entry  
27
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Crash

Crash

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Frankie Boyle Live: Excited for You to See and Hate This

Frankie Boyle Live: Excited for You to See and Hate This

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
No End

No End

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Arrival

The Arrival

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Over

Over

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
Six Shooter

Six Shooter

2004
×
★★★★
Edit this entry  
24
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★★
Edit this entry  
21
Pieces

Pieces

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Camera Buff

Camera Buff

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Cleansing Hour

The Cleansing Hour

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
In Search of Darkness

In Search of Darkness

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blade

Blade

1998
×
★★★½
Edit this entry  
18
Looted

Looted

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Burnt Orange Heresy

The Burnt Orange Heresy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Triangle

Triangle

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Elephant

Elephant

1989
×
★★★★
Edit this entry  
11
Night Fishing

Night Fishing

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Grandmother

The Grandmother

1970
×
Edit this entry  
08
Tales from the Hood

Tales from the Hood

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
White House Farm

White House Farm

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
48 Hrs.

48 Hrs.

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Moxie

Moxie

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
The Gunfighter

The Gunfighter

2014
×
Edit this entry  
04
La Llorona

La Llorona

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
The Wrong Trousers

The Wrong Trousers

1993
×
Read the review Edit this entry  
03
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry