Sort by

kazwizzle has logged 52 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sonatine

Sonatine

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dune

Dune

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Swordfish

Swordfish

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Swordfish

Swordfish

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Doors

The Doors

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
MouseHunt

MouseHunt

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Town

The Town

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spectre

Spectre

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry