• The Batman

    ★★★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • What Happened, Brittany Murphy?

    ½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • I Care a Lot

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • The Way Back

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • 6 Underground

    ★★★

  • Spies in Disguise

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★½

  • Vice

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★★

  • White Boy Rick

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • War Dogs

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Spectre

    ★★

  • 7 Days in Hell

    ★★★★½

  • The Lobster

    ★★★½

  • Paddington

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • The Raid 2

    ★★★★★

  • Her

    ★★★★★

  • Rush

    ★★★★

  • Gravity

    ★★★★

  • Mr. Go

    ★★★★★

  • Man of Steel

    ★★★½