Kazmer has logged 28 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Last Gunfight

The Last Gunfight

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Facts of Murder

The Facts of Murder

1959
×
★★½
Edit this entry  
28
Drunken Master

Drunken Master

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Sting

The Sting

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Yield to the Night

Yield to the Night

1956
×
★★★
Edit this entry  
27
Visitor Information

Visitor Information

2015
×
Edit this entry  
27
WHAT CODEC SHOULD I USE?

WHAT CODEC SHOULD I USE?

2020
×
Edit this entry  
26
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Silent Trigger

Silent Trigger

1996
×
★★½
Edit this entry  
23
Unhinged

Unhinged

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
The Devil's Rain

The Devil's Rain

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mitchell

Mitchell

1975
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Runaway

Runaway

1984
×
★★★½
Edit this entry  
10
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
The Ninth Configuration

The Ninth Configuration

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Virtual Combat

Virtual Combat

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Split Second

Split Second

1992
×
★★★½
Edit this entry  
07
Future Kick

Future Kick

1991
×
Read the review Edit this entry  
07
Outlaw of Gor

Outlaw of Gor

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Surviving the Game

Surviving the Game

1994
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Under Siege

Under Siege

1992
×
★★★
Edit this entry  
02
Strange Behavior

Strange Behavior

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Omega Doom

Omega Doom

1996
×
½
Read the review Edit this entry