Kazmer has logged 68 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spy Kids 3-D: Game Over

Spy Kids 3-D: Game Over

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Inspector Gadget

Inspector Gadget

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Robot in the Family

Robot in the Family

1994
×
½
Read the review Edit this entry  
31
The Master of Disguise

The Master of Disguise

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
Read prior review Edit this entry  
29
Dirty God

Dirty God

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Three Giant Men

Three Giant Men

1973
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Juarez 2045

Juarez 2045

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Edit this entry  
24
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★
Edit this entry  
24
Exit Wounds

Exit Wounds

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★½
Edit this entry  
23
Caliber 9

Caliber 9

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Edit this entry  
20
Leaving Las Vegas

Leaving Las Vegas

1995
×
★½
Edit this entry  
19
Money Plane

Money Plane

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Top Secret!

Top Secret!

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blind Woman's Curse

Blind Woman's Curse

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Darkman

Darkman

1990
×
★★★★
Edit this entry  
17
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Faust: Love of the Damned

Faust: Love of the Damned

2000
×
★½
Read prior review Edit this entry  
16
Junior

Junior

1994
×
Read the review Edit this entry  
14
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lady Snowblood 2: Love Song of Vengeance

Lady Snowblood 2: Love Song of Vengeance

1974
×
★★★½
Edit this entry  
14
Heavy Traffic

Heavy Traffic

1973
×
★★
Edit this entry  
14
Fritz the Cat

Fritz the Cat

1972
×
★★½
Edit this entry  
13
Making of Despiser

Making of Despiser

2003
×
Edit this entry  
13
Despiser

Despiser

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sonatine

Sonatine

1993
×
★★★
Edit this entry  
12
Thief

Thief

1981
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Italian Job

The Italian Job

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bring Me the Head of Alfredo Garcia

Bring Me the Head of Alfredo Garcia

1974
×
★★★★
Edit this entry  
12
Faster, Pussycat! Kill! Kill!

Faster, Pussycat! Kill! Kill!

1965
×
★★★
Edit this entry  
11
Top Secret!

Top Secret!

1984
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rolling Thunder

Rolling Thunder

1977
×
★★
Edit this entry  
10
Boys State

Boys State

2020
×
Edit this entry  
10
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Rollerball

Rollerball

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Ronin

Ronin

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
True Lies

True Lies

1994
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Sweatbox

The Sweatbox

2002
×
Edit this entry  
08
Overnight

Overnight

2003
×
Edit this entry  
08
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★★
Edit this entry