Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dorian Gray

Dorian Gray

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Harry Styles: Behind the Album

Harry Styles: Behind the Album

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry