kayla has logged 13 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★½
Edit this entry  
19
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
I Know This Much Is True

I Know This Much Is True

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Borat: VHS Cassette of Material Deemed “Sub-acceptable” By Kazakhstan Ministry of Censorship and Circumcision

Borat: VHS Cassette of Material Deemed “Sub-acceptable” By Kazakhstan Ministry of Censorship and Circumcision

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry