Sort by

kayla has logged 30 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Luce

Luce

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Daddy Longlegs

Daddy Longlegs

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Waves

Waves

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Ilana Glazer: The Planet Is Burning

Ilana Glazer: The Planet Is Burning

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Judy

Judy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Transit

Transit

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★
Edit this entry  
10
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry