Sort by

kayla has logged 276 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
12
What If

What If

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★
Edit this entry  
10
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Report

The Report

2019
×
Edit this entry  
05
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
The King

The King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Edit this entry