Sort by

Kandi has logged 33 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Crone Wood

Crone Wood

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
Love You To Death

Love You To Death

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Kristy

Kristy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Puppet Master

Puppet Master

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Monsters

Monsters

2010
×
★★★
Edit this entry  
21
Hell House LLC III: Lake of Fire

Hell House LLC III: Lake of Fire

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Bigfoot

Bigfoot

2008
×
Read the review Edit this entry  
20
The Bigfoot Alien Connection Revealed

The Bigfoot Alien Connection Revealed

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ghost House

Ghost House

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Chernobyl's Café

Chernobyl's Café

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Edit this entry  
16
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★
Edit this entry  
15
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The House on Sorority Row

The House on Sorority Row

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mirrors

Mirrors

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bigfoot: The Lost Coast Tapes

Bigfoot: The Lost Coast Tapes

2012
×
Read the review Edit this entry  
09
Pig

Pig

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hellraiser: Judgment

Hellraiser: Judgment

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Hellraiser: Revelations

Hellraiser: Revelations

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Hellraiser: Hellworld

Hellraiser: Hellworld

2005
×
Read the review Edit this entry  
06
Hellraiser: Deader

Hellraiser: Deader

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hellraiser: Hellseeker

Hellraiser: Hellseeker

2002
×
Read the review Edit this entry  
03
Hellraiser: Inferno

Hellraiser: Inferno

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Hellraiser: Bloodline

Hellraiser: Bloodline

1996
×
Read the review Edit this entry  
02
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry