• Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Sing 2

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Stand by Me Doraemon 2

    ★★★½

  • It's a Summer Film!

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★★

  • Under the Open Sky

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • Fate/stay night: Heaven's Feel III. Spring Song

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★★

  • My Holo Love

    ★★★

  • Itaewon Class

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Abyss

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Romance Is a Bonus Book

    ★★★★

  • Fate/stay night: Heaven's Feel II. Lost Butterfly

    ★★★★

  • Venom

    ★★★½

  • Yonlu

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Devilman Crybaby

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • I Am Not a Robot

    ★★★

  • Fate/stay night: Heaven's Feel I. Presage Flower

    ★★★½

  • Black

    ★★★

  • Because This Is My First Life

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • While You Were Sleeping

    ★★★

  • V.I.P.

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • W: Two Worlds Apart

    ★★★★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Nerve

    ★★★

  • Train to Busan

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Moorim School

    ★★★

  • Sherlock: The Abominable Bride

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★★

  • Pixels

    ½

  • Oh My Ghost

    ★★★

  • Who Are You: School 2015

    ★★★

  • EXO Next Door

    ½

  • The Second Mother

    ★★★★

  • Kill Me, Heal Me

    ★★★½

  • Healer

    ★★★

  • John Wick

    ★★★★★

  • Dracula Untold

    ★★★★★

  • Stand by Me Doraemon

    ★★★

  • Hi! School - Love On

    ★½

  • Godzilla

    ★★★½

  • Doctor Stranger

    ★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★½

  • My Love From Another Star

    ★★½