Sort by
  • Cocaine Bear

    ★★★★

  • Thunivu

    ★★★★★

  • Monica, O My Darling

    ★★★★

  • Love Today

    ★★★★★

  • Ponniyin Selvan: Part I

    ★★★★

  • Naane Varuvean

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Natchathiram Nagargiradhu

    ★★★

  • Jiivi 2

    ★★★★

  • Fall

    ★★★★

  • Nna Thaan Case Kodu

    ★★★★

  • Sita Ramam

    ★★★★★

  • Prey

    ★★★★

  • Gulu Gulu

    ★★★

  • D Block

    ★★★

  • Yaanai

    ★★★

  • Rocketry: The Nambi Effect

    ★★★★

  • Priyan Ottathilaanu

    ★★★★

  • Suzhal - The Vortex

    ★★★★★

  • Veetla Vishesham

    ★★★

  • Ante... Sundaraniki!

    ★★★★

  • 777 Charlie

    ★★★★★

  • Major

    ★★★★

  • Vikram

    ★★★★★

  • Jo & Jo

    ★★★★★

  • Saani Kaayidham

    ★★★★

  • K.G.F: Chapter 2

    ★★★★

  • Taanakkaran

    ★★★★

  • Manmatha Leelai

    ★★★

  • Selfie

    ★★★

  • X

    ★★★

  • The Outfit

    ★★★★

  • Veyil

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Watcher

    ★★★★

  • Rocky

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Karnan

    ★★★★

  • Joji

    ★★★★★

  • Drishyam 2

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★★

  • Ludo

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • 365 Days

    ★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • After

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Aruvi

    ★★★★

  • The Gift

    ★★★★

  • Fifty Shades of Grey

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★★

  • No Strings Attached

    ★★★★

  • Cashback

    ★★★

  • Little Miss Sunshine

    ★★★★

  • Oldboy

    ★★★★★