Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Boxing Day

Boxing Day

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hotel for Dogs

Hotel for Dogs

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Jeepers Creepers 2

Jeepers Creepers 2

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry