Sort by

katylarson has logged 16 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hanna

Hanna

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Read the review Edit this entry  
07
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry