Sort by

katz has logged 21 entries for films during October 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Who: The Power of the Doctor

Doctor Who: The Power of the Doctor

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Smile

Smile

2022
×
★★½
Edit this entry  
15
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sing

Sing

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Trick or Treat Scooby-Doo!

Trick or Treat Scooby-Doo!

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
M3GAN

M3GAN

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Carrie

Carrie

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry