• Ya Boy Kongming!

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • Turning Red

    ★★½

  • Encanto

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★

  • Moxie

  • Count

  • Happiest Season

    ★★½

  • Soul

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

  • On the Rocks

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • I May Destroy You

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★½

  • TWICE: Seize The Light

  • Normal People

    ★★★½

  • The Social Dilemma

  • Keep Your Hands Off Eizouken!

    ★★★★★

  • Happy Old Year

    ★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★

  • Frozen II

  • Kim Ji-young, Born 1982

    ★★★½

  • Eli

  • Cleaners

    ★★★★½

  • Tokwifi

    ★★★½

  • Spid

  • Judy Free

  • A Hundred and One Butterflies

  • Here, Here

    ★★★★½

  • Excuse Me, Miss, Miss, Miss

  • Moonlit Winter

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • The Forest of Love

    ½

  • On-Gaku: Our Sound

    ★★★★

  • Shannon Amen

  • Knives Out

  • Steven Universe: The Movie

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • The Kingmaker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Woman in the Septic Tank 3: The Real Untold Story of Josephine Bracken

    ★★★★

  • Nimic

  • Krabi, 2562

  • Connecting

  • John Denver Trending

    ★★★½

  • Edward

  • Hello, Love, Goodbye

    ★★★½

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far From Home

  • Where We Belong

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Men in Black: International

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

    ½

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • The Distance Between Us and the Sky

  • Parasite

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • I Lost My Body

    ★★½

  • Atlantics

  • The Slums

  • Yesterday

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ½

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ½

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

    ★★

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★