Sort by

Katrina has logged 645 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Captain Corelli's Mandolin

Captain Corelli's Mandolin

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Leaving Las Vegas

Leaving Las Vegas

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Racing with the Moon

Racing with the Moon

1984
×
★★★½
Edit this entry  
31
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Running with the Devil

Running with the Devil

2019
×
Edit this entry  
31
Outcast

Outcast

2014
×
½
Edit this entry  
29
City of Angels

City of Angels

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Primal

Primal

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Red Rock West

Red Rock West

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kiss of Death

Kiss of Death

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lord of War

Lord of War

2005
×
★★★½
Edit this entry  
27
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Matchstick Men

Matchstick Men

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Too Late for Tears

Too Late for Tears

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Score to Settle

A Score to Settle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gone in Sixty Seconds

Gone in Sixty Seconds

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Remember the Night

Remember the Night

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Reindeer Games

Reindeer Games

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Arsenal

Arsenal

2017
×
★½
Edit this entry  
25
Deadfall

Deadfall

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Inconceivable

Inconceivable

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Valley Girl

Valley Girl

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Next

Next

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pay the Ghost

Pay the Ghost

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Weather Man

The Weather Man

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kill Chain

Kill Chain

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Shrink Next Door

The Shrink Next Door

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Grand Isle

Grand Isle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Looking Glass

Looking Glass

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Army of One

Army of One

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bangkok Dangerous

Bangkok Dangerous

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★★
Edit this entry