Sort by
  • M3GAN

    ★★★

  • Enola Holmes 2

    ★★★

  • The School for Good and Evil

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★★★

  • Lady Chatterley's Lover

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Prey

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Fire Island

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Crush

    ★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Love and Leashes

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Love Hard

    ★★★

  • American Girl

    ★★★★

  • Encanto

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Moxie

    ★★★

  • Wish Dragon

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Kiss the Ground

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Tigertail

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Isa Pa, with Feelings

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Tune in for Love

    ★★★

  • Hello, Love, Goodbye

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★