Kat has logged 28 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tig Notaro: Happy To Be Here

Tig Notaro: Happy To Be Here

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
White Right: Meeting the Enemy

White Right: Meeting the Enemy

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Holes

Holes

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Billy's Balloon

Billy's Balloon

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rejected

Rejected

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fire (Pożar)

Fire (Pożar)

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Song of Avignon

Song of Avignon

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry