• Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Friendly Shadow

  • The Half of It

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Black Bear

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★★

  • Boys State

    ★★★★

  • Model Citizen

  • Bombshell

    ★½

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Frozen II

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★

  • Good Omens

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Knock Down the House

    ★★★★

  • Greener Grass

    ★★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • The Lodge

    ★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Vice

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • On the Basis of Sex

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • Don't Feed the Freaks

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • The Nightingale

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Children's Toys

  • Sharp Objects

    ★★★★★