Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dante's Peak

Dante's Peak

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Weekend at Bernie's

Weekend at Bernie's

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
She's All That

She's All That

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
kid 90

kid 90

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Luck of the Irish

The Luck of the Irish

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
17 Again

17 Again

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Brink!

Brink!

1998
×
★★½
Edit this entry  
06
Johnny Tsunami

Johnny Tsunami

1999
×
★★
Edit this entry  
03
Remember the Titans

Remember the Titans

2000
×
★★★★
Edit this entry  
27
Smart House

Smart House

1999
×
★★★
Edit this entry  
27
Zenon: Girl of the 21st Century

Zenon: Girl of the 21st Century

1999
×
★★★
Edit this entry  
25
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Like a Boss

Like a Boss

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Girls Just Want to Have Fun

Girls Just Want to Have Fun

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Love Jacked

Love Jacked

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Most Likely to Murder

Most Likely to Murder

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Falling Inn Love

Falling Inn Love

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Christmas on Holly Lane

Christmas on Holly Lane

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Christmas with a Prince

Christmas with a Prince

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★½
Read the review Edit this entry